Unit price comparison
Install Now
Unit price comparison
Unit price comparison

Unit price comparison

Compare prices based on quantity

App Size: Varies With Device
Release Date: Oct 4, 2025
Price: Free
Price
Free
Size
Varies With Device

Screenshots for App

Mobile
This calculator allows you to compare the price of different product options, based on quantity: price per kg, price per volume, price per sheet etc.

1. Include different products (food, beverages, cosmetics, office supplies, etc.)
2. Add product options, indicating the unit price or the price of a package. Indicate the quantity to which this price refers.

Examples:
- You can include the price of different sizes of liquid detergent bottles, and then see the price per mL or per L.
- You can include the price of packages or bundles with multiple pieces. For example, compare a 6-pack with 400 mL bottles with a 4-pack with 350 mL bottles.

The possibilities are endless :)

* The list of products and their options are saved so you can access them whenever you want.
* The app may apply conversion to main metric units.
Show More
Show Less
More Information about: Unit price comparison
Price: Free
Version: VARY
Downloads: 31
Compatibility: Android Varies with device
Bundle Id: com.gkaneto.Comparador
Size: Varies With Device
Last Update: 1970-01-01
Content Rating: Everyone
Release Date: Oct 4, 2025
Content Rating: Everyone
Developer: Gustavo Eiji Kaneto


Whatsapp
Vkontakte
Telegram
Reddit
Pinterest
Linkedin
Hide