Unit Price - Калькулятор цен
Install Now
Unit Price - Калькулятор цен
Unit Price - Калькулятор цен

Unit Price - Калькулятор цен

Helps you compare the prices of products in different packages. Buy profitably with Unit Price

Developer: Vint Creative Lab
App Size:
Release Date:
Price: Free
Price
Free
Size

Screenshots for App

Mobile
The variety of packages with different quantities of goods in stores does not always make it easy to compare and understand which product is more profitable. A pack of washing powder of 3 kg costs ₽309, or powder worth ₽257 weighing 2.7 kg, or, for example, butter - a pack of ₽135 for 180 grams, or 200 grams for ₽152, and next to it there is a pack of as much as 380 grams. for ₽286. You can’t immediately tell which offer is more economical ?.
Unit Price will help you calculate the price per unit of an item (no matter liters, kilograms or pieces) and compare this price among several items.
The application is completely free, has a simple interface and convenient controls (dark theme included), and also supports several languages.

With Unit Price you are always sure that your purchases are profitable! ?
Show More
Show Less
More Information about: Unit Price - Калькулятор цен
Price: Free
Version: 1.3.2
Downloads: 100
Compatibility: Android 5.0
Bundle Id: com.vint.unit_price
Size:
Last Update:
Content Rating: Everyone
Release Date:
Content Rating: Everyone
Developer: Vint Creative Lab


Whatsapp
Vkontakte
Telegram
Reddit
Pinterest
Linkedin
Hide