Renkli Okey
Install Now
Renkli Okey
Renkli Okey

Renkli Okey

Developer: Mehmet akg�l
App Size: 58.74 MB
Release Date: 2023-01-17
Price: Free
Price
Free
Size
58.74 MB

Screenshots for App

iPhone
iPad
More Screenshots for iPad
Türkiye'nin en popüler masa oyununu oyna. Okey ‘in bu eşsiz versiyonu, ceza puanları ve mantıksal beceriyle en çok oynanan versiyonudur.

Oyunun temel prensibi çok farklı değildir. Okey oyununun birkaç versiyonu vardır. Bu versiyon, Türkiye'de en çok oynanandır. Türkiye'nin farklı bölgelerinde bu versiyona Renkli Okey, Cezalı Okey, Sayılı Okey, Perişan, Memiş vb. gibi farklı isimler verilmiştir. Bu oyun Türkiye ve Almanya'daki kafelerde en yaygın Okey versiyonudur. Şimdiye kadar online olan versiyonlarda sadece bir kazanan vardı. Bu oyunda kazanan aynı zamanda ekstra puanlarla ödüllendirir ve kaybedenler kalan taşlara bağlı olarak ceza puanları alır. Bu oyun geleneksel Okey oyunlarından daha fazla beceri ve mantık gerektirir.

Oyunu tek bir tıklamayla indirin ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde gerçek Okey oyununun tadını çıkarın. Seçeneklerde, tur sayısını, zorluk seviyesini değiştirebilir ve isteğinize göre oyun hızını ayarlayabilirsiniz. Sıralamada yükseklere çıkın ve herkese kimin daha iyi olduğunu gösterin!

Oyunun kuralları prensip olarak Türk kafelerinin çoğunda ve evde arkadaşlarla oynananlarla aynıdır. Ceza puanları okey rengine, kendi beceri ve yeteneğinize bağlı olarak değişir. Taşları ne kadar erken bitirirseniz, rakiplerinizin o kadar çok ceza puanı almasını sağlar ve Okey oyuncularının kralı olabilmek için sıralamada hızlı adımlarla yükselmeyi başarabilirsiniz. Piyasada bulunan Okey oyunlarının çoğunda sadece zaferiniz önemli olmasına rağmen, “Renkli Okey’de” zaferin yanı sıra rakiplerinizin ceza puanları da sizin için önemlidir. Her oyuncunun elinde kalan taşların değeri otomatik olarak sayılır ve okey rengine göre çarpılır. Bu versiyonda, çoğu oyuncu yüksek sayılardan kurtulmak ister. Böylece kaybederlerse yüksek ceza puanı almazlar. Bu durumu kendi lehinize çevirin, becerinizi ve yeteneğinizi gösterin.

Kısa talimatlar: Oyunda toplam 106 taş bulunmaktadır. Her oyuncu, oyunun başında 14 taş alır ve sadece oyuna başlayan kişinin 15 taşı vardır. Geleneksel Okey'in temel prensiplerine uygun olarak taşlar artan sayılara ve renge göre yerleştirilir veya aynı sayılar ve farklı renklerle yerleştirilir. Ancak oyun bittiğinde okeyin rengine göre kazanan ekstra puan ve kaybeden ceza puanı alır. Kaybettiğiniz zaman elinizde sıralı seri/renkli seriye ait olmayan taşların değeri toplanır ve okeyin rengine göre çarpılarak ceza puanları yazılır. Okey mavi olduğunda 2x, sarı olduğunda 3x, kırmızı olduğunda 4x ve siyah olduğunda 5x ile çarpılır. Kazanan, mavi olduğunda 20, sarı olduğunda 30, kırmızı olduğunda 40 ve siyah olduğunda 50 puan kazanır. Eğer oyunu okey atarak veya çifte giderek bitirirseniz, kazanılan puan 10x ile çarpılır.

Özellikleri:
# Akıllı CPU rakipleri
# Ayarlanabilir oyun hızı
# Sıralama listesi
# Geliştirilmiş kullanıcı ara yüzü

Çok oyunculu ve çevrimiçi oyun önümüzdeki sürümlerde eklenecek!
Show More
Show Less
More Information about: Renkli Okey
Price: Free
Version: 0.5
Compatibility: Requires 11.0 or later
Bundle Id: com.Eslagames.RenkliOkey
Size: 58.74 MB
Release Date: 2023-01-17
Last Update: 2023-01-17
Content Rating: 12+
Developer: Mehmet akg�l
Language: EN -


Whatsapp
Vkontakte
Telegram
Reddit
Pinterest
Linkedin
Hide